POZOSTAŁE WYDZIAŁY
Poprzednia wersja strony

Druga edycja angielskiego Biuletynu KPK PB UE już jest dostępna!

Komunikat Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE

 

Druga edycja angielskiego Biuletynu KPK PB UE już jest dostępna!

Zapraszamy do zapoznania się z drugą edycją Biuletynu, przygotowaną przez zespół Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE. Biuletyn jest dostępny na anglojęzycznej stronie KPK PB UE pod linkiem http://en.kpk.gov.pl/bulletin/ (Bulletin No. 2)

Celem Biuletynu jest zaprezentowanie zagranicznej społeczności naukowców, przedsiębiorców, innowatorów polskiego potencjału naukowego i innowacyjnego oraz polskich sukcesów w programie Horyzont 2020.

Mimo trwającego lata, nie jesteśmy na wakacjach i uczestniczymy w dyskusji na temat przyszłości badań i innowacji w Unii Europejskiej. W związku z tym w drugim numerze Biuletynu zamieszczamy materiały dotyczące wizji przyszłego programu ramowego. Przedstawiamy streszczenie polskiego stanowiska dotyczącego przyszłego 9. Programu Ramowego. Publikujemy rozmowę z prof. Lucyną A. Woźniak, prorektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ds. nauki i współpracy z zagranicą oraz polskim przedstawicielem europejskiej Grupy Wysokiego Szczebla – High Level Group on maximising impact of EU Research and Innovation Programmes.

Ponadto przedstawiamy aktualne informacje dotyczące polskich sukcesów w programie Horyzont 2020. Prezentujemy m.in. projekty realizowane przez polskie miasta, a także zestawienie 10 małych i średnich przedsiębiorstw oraz 10 dużych firm, które w ostatnich miesiącach uzyskały granty z Horyzontu 2020 na realizację swoich projektów badawczo-rozwojowych. Zachęcamy do przeczytania wywiadów z przedstawicielami tych najlepszych firm. W Biuletynie pokazujemy także, że Polska staje się coraz bardziej atrakcyjna dla zagranicznych naukowców. Mówią o tym naukowców z Indii, Japonii czy Holandii, którzy wybrali nasz kraj, by tu realizować swoje badania naukowe.

Biuletyn wydajemy co kilka miesięcy. Zapraszamy do rozpowszechnienia Biuletynu wśród zagranicznych partnerów Państwa instytucji oraz do rejestracji on-line na kolejne edycje!

komunikat_Bulletin_KPK.pdf

 

Z poważaniem