Studenci Koła Ekonomii Międzynarodowej w siedzibie WTO w Genewie

W dniach 26-28 września br.  Studenci Koła Ekonomii Międzynarodowej wraz z dr Agnieszką Piekutowską wzięli udział w Międzynarodowym Forum Publicznym “Trade: Behind the Headlines” zorganizowanym przez Światową Organizację Handlu w Genewie.

Studenci mieli wyjątkową okazję do uczestnictwa w debacie ekonomicznej na forum międzynarodowym, w której udział wzięli m.in.: Roberto Azêvedo  - Dyrektor Generalny WTO, Christine Lagarde - Dyrektor Zarządzający IMF, Profesor Paul Krugman, Julia Nielson - Dyrektor Departamentu Rozwoju, Handlu i Rolnictwa, OECD.

Inicjatywa Światowej Organizacji Handlu pozostaje całkowicie zgodna z zainteresowaniami członków Koła Ekonomii Międzynarodowej. Wyjazd studentów do Szwajcarii i pobyt w WTO bezsprzecznie przyczynił się do pogłębienia wiedzy na temat współczesnego handlu międzynarodowego i związanych z nim wyzwań.

Forum zgromadziło rekordową liczbę uczestników, przekraczając 2200 osób z całego świata.

Link do galerii